fbpx

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO NABYĆ RZEŹBĘ

1.SZTUKA W EUROPIE ROŚNIE W SIŁĘ .

Już nie tylko samochody, wino czy biżuteria. Europejczycy coraz częściej inwestują w sztukę. Jakiś czas temu czytając branżowy portal dotarłem do statystyk mówiących, iż ponad 50% ankietowanych inwestuje w sztukę, gdyż jest to dobry sposób na lokowanie pieniędzy. Chęć posiadania dzieł sztuki to przede wszystkim pogłębianie swoich doznań estetycznych, ale i symbol wysokiego statusu. Często zdarza się, że sztukę tezauryzujemy nie tylko na własne potrzeby, lecz także z chęci przekazania jej potomnym. Nie muszę przypominać ileż wspaniałych dzieł odnajdowano na strychach rodzinnych domów.

2. ESTETYZACJA OTOCZENIA

OTACZANIE SIĘ PIĘKNEM TO NAJLEPSZE CO MOŻEMY DLA SIEBIE ZROBIĆ

Takim właśnie stwierdzeniem uraczył mnie jeden z moich przyjaciół. Od dłuższego czasu rzeźby immanentnie wypływają na otoczenie wnętrz ich posiadaczy. Duże, nowoczesne przestrzenie mają możliwość nabrania nowego charakteru. Często ceramiczna figura potrafi przełamać konwenanse czy nadać zupełnie inny wymiar otoczeniu. Już nie tylko obrazy czy portrety świadczą o estetyce wnętrza. Emocjonalny związek z dziełem przenosi się również na odwiedzających gości, którzy mają niepowtarzalną możliwość przeżywania estetycznych uniesień.

3. PAMIĄTKA STAJĄCA SIĘ INWESTYCJĄ

Posiadanie sztuki od zawsze wiąże się z prestiżem społecznym. Kolekcjonerzy swoje zakupy traktują, jako formę inwestycji, która z czasem może zwielokrotnić zyski. Z badań wynika, iż posiadacze cennych obiektów decydują się na ich sprzedaż dopiero, gdy ich wartość wzrośnie o co najmniej 62%. Dzieła sztuki stają się środkiem zabezpieczającym majątek i są przydatne zwłaszcza w momentach niepewności gospodarczej.

4. PROWOKACJA DO SAMOROZWOJU 

Ceramiczne rzeźby pobudzają i prowokują do działania. Łatwo w nich znaleźć inspiracje czy impuls do działania. Forma czy kształt intensywnie wpływa na percepcję otoczenia. Analiza i obcowanie z nimi to najlepszy sposób na przełamywanie swoich barier i szukanie innych dróg rozwoju. Kiedy zabraknie ci pozytywnej energii skup swoją uwagę na rzeźbie – ułatwi ci ona wejście w głąb samego siebie wyzwalając pokłady potrzebne do realizacji celów.

5. DOSKONAŁY PREZENT DLA BLISKIEJ NAM OSOBY

Podarowana rzeźba będzie przypomniała o wydarzeniu z danego okresu. Ilekroć będzie się na nią spoglądać, w głowie pojawią się wspomnienia. Emocjonalny i estetyczny wpływ dzieła pozwoli zacieśnić relacje oraz wniesie je na wyższy poziom.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *