fbpx

“KIDS” – Słynne dzieciaki Iwo Rynkiewicza

Inspirację do tworzenia kolekcji “Dzieciaków czerpię z surrealizmu, kreskówek, komiksów czyli najogólniej mówiąc – szeroko rozumianej POP-kultury. Często w moich pracach nawiązuję tematyką do utworów Nicka Cave’a, który jednocześnie sam w sobie jest moją inspiracją.

Obrazoburczość, grzechy i problemy XXI wieku, konsumpcjonizm, wojna, polityka, a także groteskowość wszystkiego co nas otacza – wszystko to silnie oddziałuje na efekt końcowy moich wytworów.

Nieoczekiwany sukces

Dzieciaki” są formą szczególnie lubianą przez odbiorców :

Sam nie wiem dlaczego. Może dlatego, że to właśnie one najczęściej opowiadają historię, która dzieję się właśnie teraz – na naszych oczach? Może właśnie przez tą dosadność pomieszaną z absurdem, dzisiejszemu człowiekowi tak łatwo jest się z nimi utożsamić, przedstawiać za ich pomocą swoje poglądy? W końcu ciężko posiadać coś co odbiega od naszej estetyki i patrzeć na to każdego dnia przy porannej kawie. A może przez ich wyraziste kolory?

Z całą pewnością “Kidsy” są najbardziej krzykliwymi i wyrazistymi spośród kolekcji Iwo Rynkiewicza.

Nieustępliwość w dążeniu do celu

Praca ceramiczna jest ciągłym wyzwaniem, nie ważne jak doświadczony jesteś. Każdy proces pociąga za sobą ryzyko, że coś nie wyjdzie, że rzeźba pęknie w piecu, że odcień szkliwa nie będzie wyglądał tak jak założyłem. Jest to medium, które wymaga wiedzy technicznej i cierpliwości, ale przede wszystkim zdolności do radzenia sobie z porażką.

You may also like